Ostropest plamisty olej

Internetowy sklep zielarsko-medyczny ZiołaDar oferuje swoim klientom ostropest w formie całych ziaren, ziaren zmielonych, a także przetworzonych na olej.

Ostropest plamisty jako olej stosowany jest zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Działa on żółciotwórczo i żółciopędnie, przeciwdziała tworzeniu się kamieni żółciowych. Posiada również właściwości przeciwzapalne. Olej ma nawet wpływ na wzrok polepszając go. Obniża ryzyko chorób serca oraz naczyń. Nastolatkowie mogą go stosować jako środek przeciwko trądzikowi. Olej można również wykorzystywać w przypadku oparzeń, ran, które ciężko się goją, egzem, rumieni, objawów alergii atopowej.

Ziarna ostropestu mają przede wszystkim bardzo ważne działanie na naszą wątrobę – osłaniając ją i regenerując. Ostropest stosuje się w przypadku chorób alkoholowych, zatrucia grzybami, marskości wątroby, zwyrodnienia tłuszczowego, a także przy wirusowym zapaleniu typu A, B i C. Ostropest plamisty wpływa na regenerację wątroby po kuracji chemioterapią oraz lekami.

Sylimaryna obecna w ostropeście usuwa wolne rodniki, a co za tym idzie w sposób profilaktyczny zabezpiecza tkanki przed powstaniem nowotworu. Obecność sylimaryny w ostropeście ma również doskonały wpływ na pamięć i koncentrację.